“ Deva Bisiklette”
Haber
06 Kasım 2021 - Cumartesi 16:30
 
“ Deva Bisiklette”
YAŞAM Haberi
“ Deva Bisiklette”


AKARYAKIT ZAMLARINA BİSİKLETLİ TEPKİ

Son zamanlarda akaryakıta yüksek oranda gelen zamları bisikletli tepki göstermek adına düzenlenen  “ Deva Bisiklette”  etkinliği düzenledi. 81 il Başkanlıklarının aynı anda düzenlenen “Deva Bisiklette” etkinliğine İl Başkanı Murat Caymaz, Bisiklet Federasyonu Başkanı Birol Aksu ve Partililer etkinliğe katıldı.
Deva Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz açıklamasında Düzce ‘nin coğrafi yapısının Bisiklet kullanmaya uygun olduğunu bisiklet kullanılmasına dikkat çekti.

Deva Partisi İl Başkanı Murat Caymaz “ Deva Bisiklette” etkinliği ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı.
 “Deva Partisi 81 il teşkilatları olarak birlikte eş zamanlı olarak son zamanlarda akaryakıta gelen yüksek zamların tepki vermek adına böyle bir etkinlik düzenledik. Ulaşım sistemine bisikletlerle geçilmesini düşünüyoruz açıkçası. Akaryakıta gelen zamların vatandaşın belini bükmüş durumda. Ufak bir zamda gelse vatandaşlarımız akaryakıt istasyonlarında kuyruğa girerek araçlarının depolarını dolduruyor.  Maalesef akaryakıt fiyatlarının giderek yükseleceğine benziyor. Türkiye de döviz kurlarının giderek yükseldiği, buna göre de akaryakıt fiyatlarının daha da yükseleceğine benziyor. Bugün farkındalığımızda bisikletlerimizle kısa bir şehir turu yapıp Deva partisi olarak bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Düzce, düz bir coğrafya ‘ya sahip Ulaşımda bisiklet kullanılmasını öneriyoruz.

Kaynak: Editör: 81 DÜZCE HABER
Etiketler: “, Deva, Bisiklette”,
Yorumlar
Haber Yazılımı