ŞAMPİYONA KAYNAŞLIDA SEVGİ SELİ google.com, pub-7866139288487547, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber
03 Aralık 2021 - Cuma 18:36
 
ŞAMPİYONA KAYNAŞLIDA SEVGİ SELİ
SPOR Haberi
ŞAMPİYONA KAYNAŞLIDA SEVGİ SELİ

DÜNYA ŞAPİYONU İÇİN  KAYNAŞLI BELEDİYESİNDE TÖREN DÜZENLENDİ  
 

Düzceli işitme Engelli Sabri Kıroğlu Dünya Şampiyonu oldu. Şampiyon karateci, gelecek yıl Brezilya’nın ev sahipliğinde yapılacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatları’nda da altın madalya hedeflediğini belirtti. Kıroğlu kendi gibi çocuğu engelli olan ailelere de seslenerek, “Çocuklarınızdan utanmayın, destek olun” isteğinde bulundu.

Kaynaşlı Belediyesi önünde Dünya Şampiyonu Sabri Kıroğlu için bir kutlama programı düzenlendi. Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin programda yaptığı konuşmada  “ Dünya şampiyonumuz sabri Kıroğlu ‘nu içtenlikle tebrik ediyorum. Seçimden önce belirttiğim şekilde Kaynaşlı sürekli Dünyanın gündeminde olacak, Türkiye ‘nin gündeminde olacak demiştim. İşte Dünya şampiyonumuz Sabrı Kıroğlu da Kaynaşlı ‘mızı Dünya gündemine taşımış Türkiye  gündemine taşımıştır. Onunla ne kadar gururlansak azdır. Kendisini tebrik ediyor Şampiyonluklarının devamını bekliyoruz” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Dünya şampiyonu Sabri Kıroğlu “ Hem ferdi olarak hem de takım kata da 2 altın madalya kazanıp İstiklal Marşımızı okuttuğum için gurur verici bir durum yaşadım.  Mayıs ayında Brezilya’da İşitme Engelliler Olimpiyatları olacak. Daha önce Dünya Şampiyonu olacağım diye söz vermiştim. Yine buradan söz vermek istiyorum. Brezilya’dan altın madalya ile döneceğim ” dedi.

    

 

Kaynak: Editör: Çetin RESULOĞLU
Etiketler: ŞAMPİYONA, KAYNAŞLIDA, SEVGİ, SELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı