Vatandaş Vali Atay'dan Yardım Bekliyor
Haber
07 Mayıs 2021 - Cuma 14:51
 
Vatandaş Vali Atay'dan Yardım Bekliyor
PTT Suriye sokaklarına dönen İstanbul Caddesi'nde ve tamn kapanmaya rağmen insanlara çile çektirmeye devam ediyor. PTT çalışanları kısmi çalışma nedeniyle dönüşümlü çalışırken Düzce merkez'de birçok şubesi bulunmasına rağmen diğer şubelerini açmayınca, Düzceliler, PTT'nin tek şubesinden kısıtlı memurla işlerini halletmeye çalışyor.
GÜNDEM Haberi
Vatandaş Vali Atay'dan Yardım Bekliyor

Düzce'de koronavirüs tedbirlerinin alındığı ilk günlerden bu yana Düzcelilere çile çektiren PTT, 1 yılı geride bıraktığımız ve vaka sayılarının artması nedeniyle tam kapanmaya gidildiği bugünlerde de işkence çektirmeye devam ediyor. PTT çalışanları korona virüs tedbirleri kapsamında kısmi çalışmaya tabi olurken, PTT'den işlemlerini halletmeye çalışan vatandaşilar ise Düzce belediyesi tarafından çalışma yapılan ve heryerin kazıldığı İstanbul Caddesi'nde PTT Merkez Şubesi önünde metrelerce kuyruğa giriyor. 

Çalışma nedeniyle toza toprağa mahkum edilen vatandaşlar, birde Ramazan'da oruçlu oruçlu güneşin altında sıranın kendilerine gelmesini bekliyor. Sıra ilerledikçe bazı vatandaşlar ise çalışma nedeniyle kazılar kuyuların üzerinden atlayarak, ilerlemeye çalışıyor. Yaralanmaların veya olumsuz sonuçlar doğurabilecek kazaların an meselesi olduğu İstanbul Caddesi'nde PTT'nin hiçbir önlem almadan yada Düzce'deki diğer şubelerini neden açmadığı ise bir türlü anlaşılamıyor. 


Kendi personelinin sağlığını düşünen ancak yüzlerce binlerce Düzceli'nin sağlığını düşünmeyen PTT'ye vatandaşlarda tepkilerini dile getirdiler. Düzce Valisi Cevdet Atay'dan PTT ile ilgili olarak çektikleri çileye çözüm bulmasını isteyen Düzceliler, PTT'nin özellikle pandemi döneminde devlet ödeneklerini veren tek kurum olması nedeniyle mutlaka uğranılan nokta olduğunu ama Düzcelilere de çile çektirdiğini söylediler.    

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vatandaş, Vali, Atay'dan, Yardım, Bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı