HAKAN ÇAKIR FEDAKAR SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA CAN FEDA ANCAK… google.com, pub-7866139288487547, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Yazı Detayı
30 Kasım 2021 - Salı 18:48
 
FEDAKAR SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA CAN FEDA ANCAK…
HAKAN ÇAKIR
 
 

Fedakâr sağlık çalışanları, Mesleklerine kendilerini adamışlar.  Onlar kendi hayatlarını bizim için riske eden, pandemi döneminin gerçek kahramanları. Ne kadar gurur duysak az! Lakin her meslekte olduğu gibi sağlık sektöründe de çürük yumurtalara raslamak mümkün.

Doktorların, hemşirelerin, hastabakıcıların kısacası tüm sağlık çalışanlarının  önemi tartışılmaz bir gerçek .

Dünyanın en zorlu mesleklerinden biridir sağlık çalışanı olmak. Yaz kış, savaş, salgın demeden her yerde her şartta bütün tehlikelerle başa çıkarak insan sağlığını her şeyden üstün tutan kutsal bir meslektir. 

 Hayatlarının en iyi dönemlerini, gençliklerini çok çalışarak geçiren, diğer mesleklere göre daha uzun süre eğitim gören, gecenin bir yarısı uykusu bölünüp ailesini bırakarak, hiçbir beklenti içerisine girmeden insanların hayatını kurtarmak için canla başla çalışan emekçilerdir.

İnsanın sahip olduğu en büyük zenginlik, sağlığıdır derler. Sağlığımızı gözümüz kapalı emanet ettiğimiz kişiler ise sağlık çalışanları… Mesleklerine kendilerini adamışlar . 

Onlar kendi hayatlarını bizim için riske eden, pandemi döneminin gerçek kahramanları. Ne kadar gurur duysak az!

2020 yılının başlarında Çin’in Wuhan kentinde başlayıp bütün dünyaya yayılan Covid-19 salgını devam ediyor. Bu zorlu pandemi süresince doktorların insan hayatındaki önemini ve işlerinin ne kadar zor olduğunu bir kez daha anladık.    Doktorlar ve sağlık çalışanları  bir an bile pes etmediler. Virüsün yayılma nedenini ve ne gibi tedavi yöntemleri geliştirebileceklerini araştırdılar. Tüm dünyada artık insanlığın temel problemi haline gelen bu virüse karşı gecelerini gündüzlerini katıp savaştılar.

Neredeyse hiç dinlenmeden çalıştılar. Ailelerini uzun süre görmeyip hastaların yardımına koştular. Onları sadece tedavi etmekle kalmayıp, aynı zamanda uzun süre yoğun bakımda virüsle tek başına mücadele etmek zorunda kalan hastalara moral kaynağı olmaya çalıştılar.   Saatlerce maskelerini ve gözlüklerini çıkarmadan yoğun bakıma yatanları büyük bir özveri gösterip iyileştirmeye çalıştılar. Fedakarlık denince akla ilk onlar geliyor .

Sağlık emekçileri bu süreçte ellerinden gelenin fazlasını yaptılar. Artık sıra bizde. Onların yanında olma ve onlara destek olma vakti. Zorlukların üstesinden gelme vakti.    Her zaman onları hatırlayalım, haklarını teslim edelim, yaptıkları işe saygı duyalım ve onlara karşı anlayışlı olalım.

Lakin her meslekte olduğu gibi sağlık sektöründe de çürük yumurtalara raslamak mümkün. Mesleğinin önemini kavrayamayan bazı sağlık çalışanları maalesef mesleğin etiğine, onuruna yakışmayan bazı davranışlarda bulunabiliyor.

Detaylara girmeyeceğim… Konuyla ilgili ayrıntıları gazetemizin bu haftaki manşete çektiğimiz haberden okuyabilirsiniz… Meslek onuruna saygılı fedakar tüm sağlık çalışanlarımıza selam olsun…

 
Etiketler: FEDAKAR, SAĞLIK, ÇALIŞANLARIMIZA, CAN, FEDA, ANCAK…,
Yorumlar
Haber Yazılımı