Dr. Öğr. Üyesi Volkan BİLİR Öğretmenlerimiz google.com, pub-7866139288487547, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Yazı Detayı
01 Aralık 2021 - Çarşamba 23:47
 
Öğretmenlerimiz
Dr. Öğr. Üyesi Volkan BİLİR
 
 

Merhabalar sayın okurlar bu haftaki yazımızı geçtiğimiz 24 Kasım öğretmenler günü olması nedeniyle şehit öğretmenlerimiz ile ilgili yazmak istiyorum. Öğretmenlerimiz bu kutsal mesleklerini vatanımızın dört bir köşesinde çeşitli zorluk ve imkânsızlıklarla karşılaşsalar da layığı ile yerine getirmeye çalışıyorlar. Buradan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

Her meslekte olduğu gibi öğretmenlik mesleğinde de bu vatan, bu bayrak için de şehit olan yüzlerce öğretmenlerimiz bulunmaktadır.  Onları ve geride bıraktıklarını unutmamak her Türk vatandaşının bir boyun borcu olduğunu unutmamamız gerekir. Hayatımızın her neresinde bu geride bıraktıkları yani emanetleriyle karşılaşırsak onlara gerekli değeri ve saygıyı fazlası ile göstermeliyiz.

Neşe ALTEN, 22 yaşında ve yirmi beş günlük öğretmen iken görev yeri Çavuşlu köyünde (Diyarbakır-Bismil) hainler tarafından 26 Ekim 1992 tarihinde şehit edilmiştir. İlk aylığının büyük bir kısmını okulun tadilat işlerine ayıracak kadar mesleğini seven Neşe öğretmenimizi gece vakti evinden alarak köyün yakınında bulunan bir tepeye götürerek şehit etmeleri. Yüreğimi yakan ise bu olaya tanık olan köylülerin bu olayı sadece izlemeleri…

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çiftçibaşı köyünde ilkokul öğretmenliği yapan Necmettin YILMAZ. Necmettin öğretmenimiz ise henüz 23 yaşında idi. Baba ocağı Gümüşhane’ye dönmek için görev yerinden yola çıkan öğretmenimizin arabasını Pülümür-Tunceli yakınların da hainler durdurmuş, arabasını yakmışlar ve öğretmenimizi şehit etmişlerdir (2017).

Buradan tüm şehit öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum ve okurlarımıza da sormak istiyorum. Bu vatan hainleriyle bebek katilleriyle, bayrak ve vatan düşmanlarıyla, din düşmanlarıyla sizce helalleşilir mi? Hain her zaman haindir. İster elinde silah olsun, ister kalem olsun, ister bağlama…

                                                                                            Dr. Öğr. Üyesi Volkan BİLİR

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi

 

 

 
Etiketler: Öğretmenlerimiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı